,

ოსკარის რიგით 89-ე დაჯილდოების ცერემონია დაიწყო

ამერიკის კინოაკადემიის ჯილდოს „ოსკარის“ რიგით, 89-ე დაჯილდოება დაიწყო.

დაჯილდოების ნომინანტების სრული სია ცნობილია.

1.საუკეთესო ფილმი:

„ლა ლა ლენდი“

„ლომი“

„მთვარის შუქი“

„ნებისმიერ ფასად“

„მანჩესტერი ზღვასთან“

„წინაღობები“

„სინდისის ქენჯნა“

„დაფარული ფიგურები“

2.ქალის საუკეთესო როლის შემსრულებელი:

ემა სტოუნი „ლა ლა ლენდი“

იზაბელ იუპერი „ის ქალი“

რუთ ნეგა “ლავინგი“

ნატალი პორტმანი „ჯეკი“

მერილ სტრიპი „ფლორენს ფოსტერ ჯენკინსი“

3.მამაკაცის საუკეთესო როლის შემსრულებელი:

რაიან გოლსინი „ლა ლა ლენდი“

კეისი აფლეკი „მანჩესტერი ზღვასთან“

ენდრიუ გარფილდი „სინდისის ქენჯნა“

ვიგო მორტენსენი „კაპიტანი ფანტასტიკა

დენზელ ვაშინგტონი „წინაღობები“

4.ქალის საუკეთესო მეორეხარისხოვანი როლი:

ვიოლა დევისი „წინაღობები“

ნაომი ჰარისი „მთვარის შუქი“

ნიკოლ კიდმანი „ლომი“

ოქტავია სპენსერი „დაფარული ფიგურები“

მიშელ უილიამსი „მანჩესტერი ზღვასთან“

5.მამაკაცის საუკეთესო მეორეხარისხოვანი როლი

მაჰერშალა ალი „მთვარის შუქი“

ჯეფ ბრიჯესი „ნებისმიერ ფასად“

ლუკას ჰეჯესი „მანჩესტერი ზღვასთან“

დევ პატელი, „ლომი“ მაიკლ შენონი,

„ღამის ცხოველები“

6.საუკეთესო რეჟისორი

დემიენ შაზელი, „ლა ლა ლენდი

დენი ვილნიევი, „ჩამოსვლა“

მელ გიბსონი, „სინდისის ქენჯნა“

კანეტ ლონერგანი, „მანჩესტერი ზღვასთან“

ბარი ჯენკინსი, „მთვარის შუქი“

7.საუკეთესო ორიგინალური სცენარი

„ლა ლა ლენდი“

„ლობსტერი“

„ნებისმიერ ფასად“

„მანჩესტერი ზღვასთან“

„მეოცე საუკუნის ქალები“

8.საუკეთესო ადაპტირებული სცენარი

„ჩამოსვლა“

„წინაღობები“

„დაფარული ფიგურები“

„ლომი“

„მთვარის შუქი“

9.საუკეთესო ოპერატორული სცენარი

„ჩამოსვლა“

„ლა ლა ლენდი“

„ლომი“

„სიჩუმე“

„მთვარის შუქი“

10.საუკეთესო კოსტიუმების დიზაინი

„მოკავშირეები“

„ჯადოსნური ცხოველები: სად ვიპოვოთ ისინი“

„ფლორენს ფოსტერ ჯენკინსი“

„ჯეკი“

„ლა ლა ლენდი“

11.საუკეთესო მონტაჟი

„ჩამოსვლა“

„სინდისის ქენჯნა“

„ნებისმიერ ფასად“

„ლა ლა ლენდი“

„მთვარის შუქი“

12.საუკეთესო ვიზუალური ეფექტები

„დოქტორ სტრენჯი“

„ქუბო. ლეგენდა სამურაიზე“

„ვარსკვლავური ომები: განდევნილი“

„ჯუნგლების წიგნი“

“ღრმა წყლის ჰორიზონტი“

13.საუკეთესო გრიმი და ვარცხნილობა

„უვეს მეორე ცხოვრება“

„თვითმკვლელთა რაზმი“

„სტარტრეკი: უსასრულობა“

14.საუკეთესო სიმღერა

“City of Stars”, „ლა ლა ლენდი“

“Audition”, „ლა ლა ლენდი“

“How far will I go”, „მოანას თავგადასავალი“

“Can’t stop the feeling”, „ტროლები“

“Empty Chair”, „ჯეიმს ფოულის ისტორია“

15.საუკეთესო საუნდტრეკი

„ლა ლა ლენდი“

„ჯეკი“

„მგზავრები“

„ლომი“

„მთვარის შუქი“

16.საუკეთესო ანიმაციური ფილმი

„ზოოტოპია“

„წითელი კუ“

„Ma vie de courgette“

„ქუბო. ლეგენდა სამურაიზე“

17.საუკეთესო უცხოენოვანი ფილმი

„ჩემი მიწა“, დანია

„კომივოიაჟორი“, ირანი

„ტონი ერდმანი“, გერმანია

„უვეს მეორე სიცოცხლე“, შვედეთი

„ტანა“, ავსტრალია

რას ფიქრობ?

19 points
Upvote Downvote

Total votes: 1

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 1

Downvotes percentage: 100.000000%